Eventy

 EVENTY

Mountain Of Hell 

Les 2 Alpes co roku odbywają się znane w całej Europie zawody Mountain of Hell.


Jest to impreza, która cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników kolarstwa górskiego. W każdej edycji uczestniczy kilkaset osób, zmagających się w tej ekstremalnej rywalizacji.


Zawodnicy wspólnie startują ze szczytu lodowca położonego na wysokości 3400 m.n.p.m. i zjeżdźając w śniegu kończą wyścig na wysokości 900 m. n. p. m.  co daje 2,5 km zjazdu na rowerach górskich w wymagających warunkach.


Opłata za karnet MTB to 80 € – wyścigi odbywają się cyklicznie w piątek, sobotę i niedzielę.

*W cenę wliczone jest ubezpieczenie. 

Rise Festival 

W czasie zimowego sezonu narciarskiego w niesamowitym kurorcie Les 2 Alpes we Francji odbywa się świetnie przygotowany event, czyli Rise Festival.


Podczas tego imprezowego święta na najwyższym na świecie lodowcu, czeka na Ciebie tydzień niesamowitych imprez gdzie oprócz muzyki granej na żywo przez DJ’a,  jest też ogromna hala, na której odbywają się sesje Bongo Bingo. 


Znajdziesz tu również imprezy ApresSki odbywające się w górach, gdzie artyści grają kameralne utwory, co zapewnia niesamowitą relaksującą atmosferę.


Minimalny wiek: 18 lat 

Cena wejścia (publiczna): od 259,00 $ 

Night Snow Trail 

W regionie Les 2 Alpes już od wielu lat organizowane jest specjalne wydarzenie dla fanów aktywności na świeżym powietrzu.


Night Snow Trail to bieg na 5 km, 10 km, 15 km i 20 km, w którym każdy chętny może wziąć udział. Co ciekawe bieg odbywa się już po zmroku przez zaśnieżone trasy Les 2 Alpes.


Najkrótsza 5 kilometrowa trasa jest całkowicie pozbawiona wzniesień, przez co jest zdecydowanie mniej wymagająca. Na każdym z pozostałych dystansów pojawiają się dodatkowe wzniesienia, co sprawia, że poprzeczka ustawiona jest znaczenie wyżej.


Koszt udziału w wyścigu: 25 €

*Wpisowe obejmuje wjazd do miejsca startu i gorący posiłek później.


Niezbędny asortyment: czołówka, czapka, rękawiczki, długie rajstopy, kurtka termiczna.  

ATRAKCJE

Park Narodowy Ecrins 

Park Narodowy Ecrins to największy obszar chroniony we Francji. Znajduje się w południowo-wschodniej części kraju, dokładniej w Alpach Delfinackich. Tworzy go siedem malowniczych dolin, otoczonych przepięknymi górskimi szczytami.


To niesamowite miejsce skrywa prawdziwe dzieła sztuki, takie jak: błękitne jeziora, polodowcowe formacje, wodospady. Co roku Park odwiedza około 850 tysięcy turystów.


Jeżeli wybierzesz Alpejskie góry, jedź koniecznie do Parku Narodowego Ecrins. W tym miejscu czekają na ciebie kilometry górskich szlaków, biegnących wśród dolin i szczytów gór. Obierz ten kierunek również wtedy, gdy szukasz mniej popularnych ośrodków narciarskich, ponieważ są tam ośnieżone i świetnie przygotowane stoki narciarskie.

Grotte de Glace  

Jeżeli jesteś ciekawy jakie tajemnice skrywa wnętrze lodowca to koniecznie odwiedź La Grotte de Glace.


To miejsce zdradza nam sekrety życia alpinistów z początku XIX wieku. Każdego roku można zobaczyć w tych lodowych jaskiniach wyrzeźbione w lodzie dzieła sztuki, które zaskakują, imponują i zadziwiają turystów.


La Grotte de Glace gości ponad 400 000 turystów rocznie i jest jedną z największych atrakcji w regionie.


Koszt zwiedzania:

Osoba dorosła: 5,50 €
Dziecko: 4,50 € 

* Bilet można nabyć na miejscu lub w kasach wyciągów narciarskich.

Air Ailes Parapente

Les 2 Alpes jest możliwość skorzystania z tandemowego lotu na paralotni.


Dzięki tej fantastycznej atrakcji można zobaczyć piękny francuski region Les 2 Alpes z lotu ptaka i zachwycać się niezapomnianymi widokami.


Mamy do dyspozycji dwa warianty lotu: standardowy oraz łączący lot z jazdę na nartach. 

W pierwszej wersji lecimy z certyfikowanym instruktorem i podziwiamy górskie widoki po czym lądujemy na stacji. Atrakcja dostępna przez cały rok. 

Cena od: 80 €
 

Druga wersja to połączenie lotu z jazdą na nartach. Jest to innowacyjna aktywność ślizgowa, która bez wątpienia dostarczy sporej dawki adrenaliny, każdemu kto lubi ekstremalne przygody.

 Cena: od 130 € 

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729