O regionie

O regionie Les 2 Alpes

LES 2 ALPES to jeden z najpiękniejszych francuskich kurortów narciarskich położonych na południowym wschodzie Alp Francuskich, w samym sercu Masywu Oisans, tuż przy Parku Narodowym Ecrins. Jest to jeden z najciekawszych regionów w których dominują szczyty trzy tysięczników i najlepiej przygotowana infrastruktura sportowa, rekreacyjna i rozrywkowa.


Ośrodek jako jeden z nielicznych, położony jest najwyżej w Europie i na świecie, a to daje możliwość jazdy zarówno w porze zimowej jak i letniej. Wspaniale przygotowane trasy narciarsko-snowboardowe, piękne krajobrazy, nowoczesne wyciągi i największy Snowpark w Europie  –  Freestyle Land, gwarantują wspaniałą zabawę na śniegu.


W centrum miasteczka można zaleźć sporą ilość restauracji, barów oraz sklepów. Dostępnych jest tam 200 kilometrów tras, na których z pewnością każdy poczuje przyjemność z jazdy na nartach i i największy snowpark w Europie, który gwarantuje niezapomniane, ekstremalne przygody.


Tereny narciarskie znajdują się na wysokości od 1 300 do 3 600 m.n.p.m. Cały teren narciarski to bardzo dobrze przygotowane 43 różne wyciągi narciarskie.

les alpes miasto

Region Les 2 Alpes

Region narciarski LES 2 ALPES, to bardzo dobrze przygotowane tereny narciarskie o powierzchni 398 hektarów. Można znaleźć tam wszystkie rodzaje tras o różnym stopniu trudności, których łączna ilość wynosi 90, w tym: 13 zielonych, 48 niebieskich, 17 czerwonych i 12 czarnych.


Oprócz perfekcyjnie przygotowanych tras dla narciarzy i snowboardzistów można skorzystać z największego SnowParku w Europie – FREESTYLE LAND, 21 tras do narciarstwa biegowego oraz 3 torów saneczkowych. Ten międzynarodowy ośrodek narciarski znany jest jako raj dla miłośników sportów zimowych i szczyci się przede wszystkim lodowcem wznoszącym na wysokość 3600 m.n.p.m., na którym śnieg jest gwarantowany przez cały sezon.


Les 2 Alpes został zbudowany w 1946 roku na dawnych wysokich pastwiskach, w którego skład wchodzą:

Venosc – część północna

 Mont de Lans – część południowa

les2alpes

VENOSC

Jest to wioska położona po północnej stronie lodowca w LES 2 ALPES w departamencie Isere.

Do VENOSC można dostać się zarówno gondolą jak i samochodem. Jest to miejsce w którym można skorzystać z wielu rozrywek sportowych i rekreacyjnych, ale również zwiedzić i zobaczyć wiele ciekawych zabytków.

Najczęściej wybieraną formą rekreacji w tej części francuskich Alp są długie wędrówki, spacery, wspinaczka górska i wspinaczka skałkowa w samym sercu Parku Narodowego Ecrins.

Nie brakuje również atrakcji dla osób, które lubią zwiedzać i oglądać starodawną architekturę oraz tradycyjny charakter alpejskich gór.


Z czego warto skorzystać?

Park przygód: przeznaczony dla dorosłych i dla dzieci, można w nim znaleźć małpie mosty, drabinki linowe, beczki i wyciągi do skoków na bungee
Grotte de Glace: to jaskinie wykopane w grubym lodzie ozdobione rzeźbami z lodu
Belvedere des Ecrins: jest to kładka z widokiem na Massif des Ecrins zapewniająca niezapomniane wrażenia 


Co warto zobaczyć?

Zegary słoneczne z Venosc
Kościół Venosc z IX wieku
Kaplica Selliera
Kaplica Saint Sauveur
Venosc Human Heritage
Ścieżka fottpath
Biblioteka Venosc
Muzeum „Pamięć alpinizmu”
Zamek la Muzelle

103973

MONT DE LANS

To wioska położona po południowej stronie lodowca w LES 2 ALPES w departamencie Isere.

Do MONT DE LANS można dostać się wyciągiem krzesełkowym lub autobusem. Wioska może poszczycić się przepięknymi widokami na Mont Blanc, Central Massif, Mont Ventoux i inne szczyty.

Jest to miejsce w którym można znaleźć dużo opcji zakwaterowania w rezydencjach i prywatnych domach. Bary, kawiarnie, całonocne lokale i restauracje uszczęśliwią podniebienie smakoszy, którzy lubią francuskie przysmaki.


Z czego warto skorzystać?

Wędrówka odkrycia i dziedzictwa: piesza wycieczka z przewodnikiem przez las, tarasy i wioski, podczas której można poznać nature i dziedzictwo Uissanów

Rynek Mont de Lans: na placu przed ratuszem odbywają się targi, na których sprzedawane są owoce, warzywa, produkty górskie i drobne wyroby rzemieślnicze zachwycą Twoje podniebienie i koszyk z pamiątkami


Co warto zobaczyć?

Pomnik Memories Of War – Dom Sztuki i Tradycji CHASAL LENTO

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729