Trasy / Wyciągi

Trasy i Wyciągi w Les 2 Alpes

LES 2 ALPES to jeden z najnowocześniejszych ośrodków w południowo-wschodniej Francji na którym są 43 wyciągi z dostępem do 90 tras narciarskich o różnym stopniu trudności.
 
Ośrodek położony jest na wysokości wahającej się między 1 300, a 3 600 m.n.p.m. i składa się z 12 czarnych, 17 czerwonych, 48 niebieskich i 13 zielonych tras narciarskich. Jest to pierwszy ośrodek położony w Europie, który daje możliwość jazdy również w porze letniej. Zarówno po stronie północnej, czyli w wiosce Venosc, jak i po stronie południowej czyli Mont de Lans znajdują się nowoczesne trasy i wyciągi, a centrum miasteczka pełne jest restauracji, sklepów oraz barów.
 
Dzięki lodowcowi o nazwie Girose, region cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów z całej Europy. W tej części Alp Francuskich panują idealne warunki do szusowania po oznaczonych, ale również poza wyznaczonymi trasami. Dzięki temu, że rezydencje w tej dolinie znajdują się bezpośrednio na stoku, każdy narciarz lub snowboardzista może dojechać do miejsca zakwaterowania na nartach lub snowboardzie.
 
Osobom na poziomie początkującym, poleca się osiem tras w ośrodku Glacier de Mont-de-Lans, a osobom na poziomie średnio-zaawansowanym i zaawansowanym na pewno spodoba się trasa, która swój początek ma na samym szczycie lodowca LA GRAVE.
 
Teren narciarski LES 2 ALPES to miejsce idealne dla osób lubiących sporty zimowe i słoneczne warunki pogodowe. Kurort ten leży w najwyższej części Alp Francuskich i oferuje wiele atrakcji dla młodych ludzi chętnych na świetną zabawę na stoku i poza oraz dla rodzin z dziećmi, którzy oczekują spokoju i dobrych warunków mieszkalnych.
 
 
Atrakcje w LES 2 ALPES:
 
Największy SNOWPARK W Europie
2 Alpes Freestyle Land
Trzy tory saneczkowe w tym trampolina dla osób na sankach
Air Bag Park – Szkoła paralotniarstwa z certyfikowanym instruktorem
Air Ailes Parapente – Szkoła paralotniarstwa w różnych formach
Air 2 Alpes – Sztuczne lodowisko o powierzchni 1800 m2 na świeżym powietrzu – Jazda ratrakiem
Kuligi i przejażdżki konne
Kino, kręgle, bilard
Jazdy skuterami śnieżnymi lub samochodem po lodzie
Ogromna ilość pubów, barów, restauracji i dyskotek
Ilość stoków narciarskich (%)
Zielone
Niebieskie
Czerwone
Czarne

SnowPark

W LES 2 ALPES znajduje się największy i jeden z najlepszych w Europie Snowpark o nazwie 2 Alpes Freestyle Land, który otwarty jest zarówno zimą jak i latem.


Snowpark kierowany jest przez Sylvaina Garabosa, który wraz ze swoim zespołem dba o kształt przeszkód i rozwój śnieżnego parku znajdującego się na wysokości 2 600 m.n.p.m, Dzięki ciężkiej pracy przy tworzeniu coraz to nowszych wzniesień i hopek nawet najbardziej wymagający jeźdźcy znajdą tu dawkę zdrowej adrenaliny. 2 Alpes Freestyle Land wyposażony jest w różne strefy freestyle’owe, takie jak: Easy Park, Slopestyle, Big Air, Half Pipe, Park L’Envers, Boarercross i Cool zone. 


Warto wznieść się na alpejskie wyżyny i spróbować swoich sił w najlepszym Snowparku w Europie!

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729